Boys Over Flowers

Geum Jan-di fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı Seul'un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. Ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir.

Drama - 25 Bölüm 15+

Başrol Oyuncuları: Ku Hye-sun, Lee Min-ho, Kim Hyun Joong, Kim Sang-bum, Kim Joon

Boys Over Flowers Konusu

Shinwa Lisesi, Kore'nin en zengin grubu Shinwa'ya ait, sadece özel ailelerin ve çok zenginlerin çocuklarının alındığı bir okuldur. Okulun en prestijli ailelerinden ve çocukluklarından beri arkadaş olan dört öğrencinin kurduğu F4 isimli bir grup vardır. Hepsi çok yakışıklı olduğu için tüm okul kızları tarafından çığlık çığlığa karşılanırlar. Aynı zamanda canları istediğinde istediği kişilere kötülük edip, kafayı taktıklarına kırmızı bir kart bırakacak tüm okulun eziyet etmesine müsaade ederler.

Bir gün, ailesinin kuru temizlemeci dükkanında çalışan Geum Jan-Di (Ku Hye-Sun), bu okula kuru temizleme siparişi götürdüğünde, F4 tarafından gördüğü eziyetler sonucu intihar etmek üzere olan bir öğrenciyi kurtarır. Olay medyada geniş bulur ve okulun öğrencilerinin mutsuzlukları gündeme gelir. Medyanın baskısından uzak kalabilmek için Shinwa Yönetimi tarafından Jan-Di, okula burslu olarak kabul edilir. Okula başlayan Jan-Di'nin huysuz, ters ve dobra tavırlarına kızan F4, kırmızı kartı Jan-Di'ye de bırakır ve Geum Jan-Di'ye eziyetler başlar.

Özellikle Shinwa Grubunun ve Okulun da sahibi, F4'ün de lideri olan; gaddar, korkulması gereken biri olarak tanınan Go Jun-Pyo (Lee Min-Hoo) tarafından türlü oyunlara, ağır şakalara maruz kalan Jan-Di tavrından taviz vermeyip F4 ile bir mücadele içine girer. Jun-Pyo'ya elinden geleni yapar ve ağzına geleni söyler.

Jun-Pyo, milli felaket yakışıklısı, ilk kez kendisine karşı gelen, lafını gediğine koyan ve kendisine hayranlık göstermeyen bir kız ile karşılaşınca etkilenir, yavaş yavaş Jan-Di'ye aşık olur. Jan-Di'yi etkileyebilmek için elinden geleni yapar. Her yerde karşısına çıkmaya ve ona türlü jestler yapmaya başlar. Ancak Jan-Di, Jun-Pyo'dan nefret eder ve ona kesinlikle taviz vermez, bir araya geldiklerinde aralarında hep bir gerilim oluşur. Çünkü, Jan-Di'nin esas etkilendiği kişi, keman ve piyano çalan bir müzisyen, ağırbaşlı, sakin, yakışıklı, anlayışlı, kendi halinde biri olan Yun Ji-Hu (Kim Hyun-Joong)'dur. Jin-Hu, Jan-Di'ye her zor anında destek olur ve tüm okul Jan-Di'ye eziyet ederken onu korur. Onu koruyucusu olarak gören Jan-Di, Ji-Hu'dan hoşlanmaya başlar. Ne var ki Jin-Hu çocukluk aşkı olan Min Seo-Hyun'a (Kim So-Eun) aşıktır.

Boys Over Flowers Başrol Oyuncuları

  • Lee Hye-Young / Kang Hee-Sue
  • Kim Hyun-Joo/ Ko Jun-Hee Lee
  • Min-Jung / Ha Jae Kyeong
  • Han Chae-Yound / Min Seo-Hyeon

Boys Over Flowers Aldığı Ödüller

  • 2009 Cyworld Dijital Müzik Ödülleri: Ayın (Şubat) En İyi Şarkısı Ödülü ("Because I'm Stupid" - SS501)
  • 2009 11.Mnet Asya Müzik Ödülleri: En İyi OST Ödülü ("Because I'm Stupid" - SS501)
  • 2009 Bugs Müzik Ödülleri: Yılın En İyi OST Ödülü ("Because I'm Stupid" - SS501)