Dizimovi’nin Hikayesi Nedir Nasıl Kuruldu?

Herşey bir iki yıl önce kore dizilerine merak sarmam ile başladı, o zamalar bu konuda ün yapmış dizi sitelerinde dizileri izlemeye çalışıyordum, çalışıyordum diyorum çünkü neredeyse hiç bir dizi sitesi kaliteli görüntü ve ses formatı formatına dikkat etmiyor birde üstelik sayfanın tümünü reklamlarla dolduruyorlardı.

Reklam engelleyicilerin bile bazen engellemekte başarısız oldukla şu bahis reklamlarından bahsediyorum. Bir site yayın hayatına devam etmesi için tabiki reklam alanları olmalı ve reklam almalı, yoksa geliri olmadan yayın hayatına çok fazla devam edemez ancak sayfanın tümünü reklamlarla dolduran siteleri gerçekten anlayamıyorum.

İş ve hayat telaşesinden çok fazla ilginelemediğim, kar amacı gütmeyen ve sadece belli başlı dizilere yer verdiğim sitemde 2018 4. ayında tüm dizilerin silindiğini gördüm. Buna sebep olan şeyi araştırdığımda kullandığım hazır scriptten kaynaklı bir güvenlik açığından faydalanan bir kişi tüm emek verdiğim dizileri sildiğini fark ettim. Bu gerçekten çok can sıkıcıydı. Elimde bulunan son yedeğe geri dönüş yaparak tüm dizi sayfalarını geri getirdim ve tekrar yayına aldım. Bu işin hazır scriptler ile yapılamayacağına kanaat getirdim ve sadece 2 haftalık bir süreçte yeni ve daha kullanışlı bir arayüz tasarladım ve sitenin %90ı sıfırdan kodlandı, sitenin bu yeni halini umarım beğenirsiniz.

Dizimovinin kuruluşu ve yayın hayatı bu kısa hikayeden ibaret değil elbette ancak bunlarla çok fazla vakit kaybetmeyelim dizi ileyelim :)

Nasıl Destek Olabilirim?

Dizimovi sadece yayın hayatını devam ettirecek kadar gelir elde etmeyi planlayan ve kar amacı gütmeyen bir dizi sitesi, bu sebepten dolayı bağış kabul etmiyorum. Bana destek olmak isterseniz izlediğiniz dizileri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir, özet yazısı olmayan dizilerin bölümleri için iletişim sayfasından özet yazarak gönderebilirsiniz.

Reklam Kabul Ediyormusun?

Evet sitemdeki ziyaretçileri rahatsız etmeyecek biçimde banner veya video öncesi reklam yayınlayabilirim. Bu konuda benimle dizimovi(@)gmail.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Dizi İsteğinde Bulunabilirmiyim?

Tabiki bulunabilirsin ancak talepleri aylık süreçlerde çoğunluğa göre değerlendirdiğimi bilmeni isterim.

Yorum Yap