The Heirs

Genç zengin mirasçıların ve sıradan saygı gören fakir bir aileden gelen Cha Eun-Sang (Park Shin-Hye) arkadaşlıklarını ve aşklarını anlatıyor.

Dram, Romantik, Komedi - 20 Bölüm 13+

Başrol Oyuncuları: Lee Min-Ho, Park Shin-Hye, Kim Woo-Bin, Choi Jin-Hyuk, Kang Min-Hyuk, Kim Ji-Won, Krystal

The Heirs Konusu

Orjinal ismi “Tacı Takmak İsteyen Ağırlığına Katlanır” olan, İngilizceye The Heirs diye çevrilen dizinin konusu, Kore dizilerinde sıkça karşılaştığımız zengin erkek-fakir kız aşkı. Okulları, fabrikaları, şirketleri olan zengin bir ailenin dışlanmış gayri meşru oğlu olan 18 yaşındaki Kim Tan (Lee Min Ho) tahtına ortak istemeyen üvey abisi tarafından Amerika’ya sürülmüştür.

Burada yapayalnız bir hayatın içine düşen melankolik Kim Tan günlerini sörf yaparak geçirmektedir. Dizinin Amerika’da çekilen bölümlerinin çok kaliteli olduğunu da bir ara not olarak düşelim. Diğer tarafta da fakir kızımız Cha Eun Sang (Park Shin Hye) zengin bir evde hizmetçilik yapan konuşma engelli annesiyle birlikte küçük bir evde yaşamaktadır. O yarı zamanlı işten öbür yarı zamanlı işe koşturan Eun Sang Amerika’da okuduğunu ve yakında evleneceğini sandığı ablasını ziyaret etmek üzere Amerika’ya gider. Ablasını bulduğundaysa okul, evlilik bütün bunların yalan olduğunu, ablasının serseri bir adamla birlikte yaşayıp, bir cafede çalıştığını öğrenir.

Ablası Eun Sang’ın bütün parasını alıp kayıplara karışır. Sinir krizleri geçiren Eun Sang’ı karşıdaki kafede oturan Kim Tan izlemektedir. Ve birtakım olaylar sonucunda Kim Tan’la Eun Sang’ın yolları kesişir, Amerika’da birlikte bir kaç gün geçirmek zorunda kalırlar. Kim Tan birlikte geçirdikleri günlerin sonunda bu kıza aşık olduğunu fark eder. Kız Güney Kore’ye döndükten sonra, daha fazla gurbet ellere dayanamaz ve evine dönmeye karar verir. Evde kendisini, bu durumdan hoşnut olmayan üvey abisi, babasının gölgesi altında kimsenin varlığından haberdar olmadığı annesi ve babasının nikahlı eşi beklemektedir.

Bir sürü entrikanın döndüğü evde kendisini bir de bir sürpriz bekler. Evin hizmetçisi kendi evinin kirasını ödeyemediği için evinden çıkmak zorunda kalmış ve kızıyla birlikte bu eve yerleşmiştir.

The Heirs Başrol Oyuncuları

  • Lee Min-Ho
  • Park Shin-Hye
  • Kim Woo-Bin
  • Choi Jin-Hyuk
  • Kang Min-Hyuk
  • Kim Ji-Won
  • Krystal

The Heirs Aldığı Ödüller

  • 2014 9. Seul Uluslararası Drama Ödülleri: Olağanüstü Kore Drama Ödülü